Aile Çift Danışmalığı

Aile -Çift Danışmanlığındaki temel çalışma konuları; aile içi iletişim, bağımlılık sorunlarına bağlı problemler, evlilik öncesi danışmanlığı, fiziksel, psikiyatrik sorunlara bağlı aile ve ilişki sorunları, evlilik problemleri, aldatma/aldatılma sorunları, Yaşlanma, emeklilik, aile içi krizler sayılabilir.

Aile ve Çift terapisiAile ve Çift Terapi/Danışmanlığı, bireysel terapilere göre farklılık göstermektedir. Aile -Çift terapi/danışmanlığında bireylerden ziyade sistemin, kişilerarası ilişki ve iletişimin, ailenin, çiftin işlevselliğine odaklanılır. Bireysel seanslardan farkı olarak seans süreleri daha uzun olabilir. Haftalık, aylık görüşmeler yapılır. 

Aile -Çift Danışmanlığındaki temel çalışma konuları; aile içi iletişim, bağımlılık sorunlarına yönelik problemler, evlilik öncesi danışmanlığı, fiziksel, psikiyatrik sorunlara bağlı aile ve ilişki sorunları, evlilik problemleri, aldatma/aldatılma sorunları, Yaşlanma, emeklilik, aile içi krizler,boşanma danışmanlığı sayılabilir.

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.elikapsikoloji.com sitesine ve site sahibi Meryem Gül Eren aittir. copyright © 2015 - 2019 - Sayaç : 41444
Bu sitede yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz.